Podłopień. Zderzenie samochodu z motocyklem

Podłopień. Zderzenie samochodu z motocyklem

Dzisiaj po godz. 12. na drodze powiatowej w Podłopieniu zderzył się samochód osobowy z motocyklem. Jeden z uczestników zdarzenia został zabrany do szpitala.

Służby ratownicze o zderzeniu czołowo – bocznym samochodu osobowego z motocyklem na drodze powiatowej zostały powiadomione o godz. 12:20. Samochodem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd i nie odniosła obrażeń. Natomiast motocyklem jechał 43-letni mężczyzna. Wskutek zderzenia spadł z jednośladu na jezdnię – przytomny, uskarżający się na ból kończyn dolnych – pod opieką ZRM.

– 53-letni kierujący samochodem marki Ford skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda. 45-letni motocyklista z obrażeniami został zabrany do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – mówi st. asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

– Ruch na drodze musiał zostać zablokowany. Działania jednostek strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (odpowiednie ustawienie pojazdów ratowniczych, stożki ostrzegawcze), a także odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Strażacy pomagali w transporcie osoby poszkodowanej do karetki pogotowia – mówi st. kpt. Wojciech Bogacz, rzecznik prasowy PSP w Limanowej.

Strażacy usunęli również z jezdni płyny eksploatacyjne, które wyciekły z uszkodzonego motocykla oraz zebrali elementy karoserii uczestniczących w zdarzeniu pojazdów.

Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP w Tymbarku.

Zobacz również