Przedszkolaki śpiewały pieśni patriotyczne. Przegląd w Mszanie Górnej

Przedszkolaki śpiewały pieśni patriotyczne. Przegląd w Mszanie Górnej

Po sześcioletniej przerwie do Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej powrócił Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej dla Przedszkoli.

Uczestników powitała dyrektor Małgorzata Dawiec. Głos zabrał również wójt Mirosław Cichorz. Podczas wydarzenia zaprezentowały się przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej, Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, Szkoły Podstawowej w Łętowem, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej.

– Przedszkolaki śpiewająco przedstawiły trudne dzieje naszej dużej i małej Ojczyzny. Dzieci wykazały się ogromnym talentem i zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności artystycznych. Wszyscy goście byli pod wrażeniem zdolności wokalnych przedszkolaków. Jest to dowód na to, że warto w przyszłości organizować kolejne edycje tego przedsięwzięcia. Podobnie jak w latach ubiegłych, przegląd nie był formą konkursu – nie przyznawano miejsc. Dlatego każda z grup na zakończenie otrzymała pamiątkowe dyplomy, książki i upominki, a następnie dzieci wraz z opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek – relacjonuje Ewelina Płachczyńska-Struś.

źródło: Ewelina Płachczyńka-Struś/ZSiP w Mszanie Górnej; oprac. MAG

fot. E. Flig, T. Trybus, M. Malarz, E. Płachczyńska-Struś

Zobacz również