Akcja „Prędkość”. Jeden z kierujących był pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy

Akcja „Prędkość”. Jeden z kierujących był pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy

Policjanci ruchu drogowego z limanowskiej komendy prowadzili wczoraj wzmożone kontrole prędkości. Mundurowi ujawnili ponad 30 naruszeń przepisów kodeksu ruchu drogowego.

Wraz z rozpoczęciem wakacji policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości pojazdów poruszających się po drogach powiatu limanowskiego. Mundurowi sprawdzali kierujących szczególnie w miejscach, w których niestosowanie się do ograniczeń z jaką może poruszać się kierujący stwarza największe zagrożenie. Jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

– Podczas działań oprócz kontroli prędkości policjanci zwracali również uwagę m.in. na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci oraz przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego – mówi st. asp. Jolanta Batko, rzecznik KPP Limanowa.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Podczas działań policjanci skontrolowali 43, pojazy i ujawnili ponad 30 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Jeden z kierujących, który wczoraj przekroczył dozwoloną prędkość –  kierował samochodem marki Skoda będąc po użyciu alkoholu (0,2 promila) i pomimo cofniętych uprawnień. 

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze. Dostosujmy prędkość do warunków oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami.

Zobacz również