Kierunek Café. Wyjątkowe miejsce na mapie Mszany Dolnej

Kierunek Café. Wyjątkowe miejsce na mapie Mszany Dolnej

W sobotę w nowym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury Mszanie Dolnej (przy ul. Spadochroniarzy 10) rozpoczęła działalność wyjątkowa kawiarnia. Kierunek Café to miejsce, w którym zatrudnienie znalazły osoby z niepełnosprawnościami. W powiecie limanowskim jest to pierwsza inicjatywa tego typu.

Kawiarnia oferuje pyszne kawy, herbaty, ciasta i lody. Do spędzenia tam czasu zachęca również przyjazne wnętrze. W ciepłe dni można skorzystać z ogródka.

Jak informuje Karolina Maria Zapała, prezes stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość”, kawiarnia powstała dzięki środkom pozyskanym z projektu. Pozwoliły one na wyposażenie obiektu oraz zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami. Będą one pracować w wymiarze pół etatu pod opieką osób pełnosprawnych. Pomieszczenie zostało bezpłatnie użyczone przez miasto. Kawiarnia będzie ponosić koszty mediów. Karolina Maria Zapała podkreśla, że osoby z niepełnosprawnościami dzięki temu mogą podjąć swoją pierwszą pracę, a tym samym aktywnie włączyć w życie społeczne i zawodowe. Wypełnianie obowiązków związanych z prowadzeniem kawiarni i kontaktami z klientami pomoże im zyskać nowe umiejętności oraz zbudować pewność siebie.

Kawiarenka to również przestrzeń, w której odbywać się będą rozmaite warsztaty dla różnych grup wiekowych. Dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W ofercie znajdą się m.in. malowanie na szkle, scrapbooking, szycie, sensoplastyka czy rytmika. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 538-324-630 lub pod adresem email: biuro.kp2020@gmail.com

Zobacz również