Kmita z Klęczarem. Kolejne fiasko w głosowaniu na urząd marszałka sejmiku

Kmita z Klęczarem. Kolejne fiasko w głosowaniu na urząd marszałka sejmiku

Radni sejmiku województwa małopolskiego po raz trzeci wybierali marszałka. Tym razem wybór dokonywał się między dwoma kandydatami.

Niezmiennie kandydatem klubu Prawa i Sprawiedliwości, tak, jak poprzednio był poseł i były wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Natomiast swojego kandydata zgłosiła sejmikowa opozycją, którą przedstawił radnym Stanisław Sorys. W imieniu KO i Trzeciej Drogi zaproponował on urzędującego wojewodę małopolskiego Jana Krzysztofa Klęczara.

Łukasz Kmita podczas swojego wystąpienia odniósł się do pytań, które w jego stronę skierowali radni aktualnej sejmikowej opozycji. Z kolei Jan Krzysztof Klęczar w kilku zdaniach zaprezentował kierunek rozwoju, a także przedstawił swój krótki życiorys w oparciu o zawodowe dokonania.

W głosowaniu udział wzięło 39 radnych. Na kandydaturę Jana Krzysztofa Klęczara oddano 18 głosów, na Łukasza Kmitę głosowało 14 radnych, 7 radnych oddano nieważny głos.

Aktualizacja:

Zwołane na godz. 19. czwarte posiedzenie sejmiku również nie przyniosło rozstrzygnięcia. W ponownym głosowaniu Jan Krzysztof Klęczar otrzymał 19 głosów, a Łukasz Kmita 16. Czworo radnych oddało głos nieważny.

Kolejna sesja dotycząca wyboru sejmiku została zwołana na wtorek na 2 lipca na godz. 18.

Zobacz również