Lokalna społeczność wspiera Gabrysię. Piknik charytatywny w Sadku

Lokalna społeczność wspiera Gabrysię. Piknik charytatywny w Sadku

„Chcemy pomóc chorej Gabrysi! Marzymy o tym,  aby na kolejnym plenerowym spotkaniu była z nami” – ta myśl towarzyszyła organizatorom i uczestnikom pikniku charytatywnego, który odbył się na boisku sportowym w Sadku. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sadku-Kostrzy wspomaga Gabrysię, która walczy z chorobą nowotworową.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie, a także zespoły „Pnioki” z Sadku-Kostrzy, „Zasadnioki” z Zasadnego, „Śwarni Łojce” z Sadku-Kostrzy, „Hulanka”, „Kijom Worci” z Pisarzowej, „Alvaro”, Kapela Roy i Grupa Obrzędowa z Uszwi.

– Dzieci z ogromną radością bawiły się na dmuchańcach, jeździły konnym zaprzęgiem, quadami, brały udział w zabawach pod okiem profesjonalnych animatorów, oglądały mini zoo i cieszyły się z wylosowanych fantów. Uczestnicy pikniku mogli także przebierać w różnych smakołykach: były potrawy regionalne serwowane przez panie z KGW Jodłownik, KGW Krasne-Lasocice i KGW Sadek-Kostrza; zaś rodzice uczniów szkoły przygotowali frytki, burgery, gofry, lody, „różności” z grilla, a dla najmłodszych popcorn i watę cukrową. Strażacy z Janowic urozmaicali dzieciom czas, tworząc piramidy wspinaczkowe i prezentując samochody gaśnicze.   O godz. 22.00 odbył się pokaz  ognia, a po nim plenerowa dyskoteka z DJ-em Kubą – czytamy w relacji na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Sadku-Kostrzy.

Organizację pikniku wsparły władze gminy Jodłownik, instytucje, organizacje, przedsiębiorcy i osoby prywatne.

Informacje o możliwości wsparcia Gabrysi można znaleźć TUTAJ

źródło: SP w Sadku-Kostrzy; oprac. MAG

fot. i nagranie: SP w Sadku-Kostrzy

Zobacz również