Okrągły jubileusz 30-lecia firmy INSTAR. Dzień Otwarty Firmowego Sklepu Instar już 6 lipca w najbliższą sobotę

Okrągły jubileusz 30-lecia firmy INSTAR. Dzień Otwarty Firmowego Sklepu Instar już 6 lipca w najbliższą sobotę

W tym roku Instar świętuje swoje 30-lecie. Chcąc godnie uczcić ten piękny jubileusz, w gościnnych progach Domu Weselnego „Lis” odbyło się uroczyste wydarzenie okolicznościowe zorganizowane dla pracowników firmy.

Historia firmy Instar sięga pierwszej połowy lat 90-tych. Wtedy to trzech pasjonatów – Marek Czamara, Józef Hajdyła i Jan Pytel postanowili otworzyć firmę produkującą narzędzia budowlane. Początki nie były łatwe. Z jednej strony głowy pełne pomysłów, entuzjazm i młodzieńczy zapał, z drugiej zaś typowe ograniczenia z jakimi musiały borykać się nowe biznesy w tamtym czasie. Brak środków na inwestycje, problemy z miejscem, niepewne rokowania na przyszłość… Wielu w tej sytuacji od razu by się poddało. Jednak tym razem prawdziwa pasja zwyciężyła.

Firma rozpoczęła działalność od produkcji mieszadeł budowlanych. Warto podkreślić, że był to bardzo świadomy wybór. Panowie niezwykle uważnie śledzili wszystko to, co działo się w tamtym czasie na rynku narzędziowym, starając się uzupełniać niedobory i trafiać w oczekiwania klientów. Mieszadła okazały się strzałem w dziesiątkę i pierwszym sukcesem Instar. Środki jakie udało się zgromadzić dzięki ich sprzedaży, zostały w całości zainwestowane w dalszy rozwój firmy. W parku maszynowym pojawiły się pierwsze wtryskarki, dzięki którym Instar mógł powiększyć zbiór swoich produktów o narzędzia z komponentami tworzyw sztucznych. Wtedy właśnie narodziły się nowe linie narzędzi ręcznych, produkowanych przez Instar po dzień dzisiejszy. Pace, szpachle, kielnie i wiele innych…

Aktualnie oferta Instar obejmuje ponad 1600 produktów z kategorii narzędzi budowlanych i malarskich. Firma rozwija cztery główne marki narzędziowe – Instar, TytanX, Nature i Star, z czego trzy pierwsze są liniami stworzonymi w oparciu o autorskie projekty firmy, natomiast marka Star to narzędzia importowane. Warto podkreślić, że Instar jako producent narzędzi jest firmą samowystarczalną. Zespół wykwalifikowanych pracowników jest w stanie zaprojektować produkt, a następnie przeprowadzić jego wdrożenie i uruchomić wielkoseryjną produkcję. Dzięki temu firma może w pełni kontrolować każdy etap powstawania narzędzi, co ma znaczący wpływ na ich jakość, wytrzymałość, ergonomię i zgodność z obowiązującymi normami.

Narzędzia Instar cieszą się dużą popularnością i zbierają świetne recenzje. Nic więc dziwnego, że oprócz zaspokajania potrzeb rynku krajowego, firma eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów na całym świecie. Mimo wielu trudności i rosnącej konkurencyjności, Instar zdołał już ugruntować swoją pozycję czołowego producenta narzędzi budowlanych. Wystarczy wspomnieć, że w samym tylko zakresie produkcji mieszadeł budowlanych firma jest pierwszym w Polsce, a drugim w Europie producentem tych narzędzi. To naprawdę imponujące osiągnięcie.

Sukcesy firmy to nie wszystko. Przez cały ten czas Instar pozostaje firmą odpowiedzialną społecznie. W chwili obecnej w firmie znajduje zatrudnienie ponad 160 osób, głównie z regionu limanowskiego. Firma aktywnie angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Instar nie zapomina również o ekologii. Materiały do produkcji narzędzi Instar pochodzą z certyfikowanych źródeł, a rozwijane aktywnie linie narzędzi z komponentami z eko-plastiku, drewna i korka są potwierdzeniem, że firma podchodzi odpowiedzialnie do zagadnień związanych z ochroną środowiska.

Instar jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Regionie. Regularnie powiększa bazę swoich produktów i coraz odważniej myśli o ekspansji na nowe rynki. W planach są budowy nowych hal i magazynów, a także postępująca automatyzacja procesów produkcyjnych.

Jubileusz Instar to wyjątkowy moment potwierdzający, że ciężka praca, wytrwałość i pasja to uniwersalny przepis na sukces. Wartość marki Instar została potwierdzona licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jedenastokrotnie przyznana Gazela Biznesu to doskonały przykład.

Spoglądając na swoje trzydziestoletnie dziedzictwo, firma z odwagą patrzy w przyszłość, gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom i kontynuować swoją misję.

W pierwszą sobotę lipca (6 lipca) w Limanowej przy ul. Tarnowskiej 9 odbędzie się Dzień Otwarty Firmowego Sklepu Instar! Organizatorzy zaplanowali w tym dniu kilka atrakcji, dlatego w godzinach 9:00 – 14:00 zapraszają do odwiedzenia sklepu firmowego.

W programie imprezy zaplanowano prezentację narzędzi z linii TytanX i Instar. Na miejscu pojawi się nasz samochód wystawowy, w którym zgromadziliśmy mnóstwo świetnych narzędzi. Co więcej, w dniu imprezy będzie można kupić wybrane narzędzia z linii TytanX, Instar, Nature i Star z 10% rabatem!

Dodatkowo zadbaliśmy o atrakcje dla dzieci, a na firmowym grillu będziemy serwować pyszną kiełbasę!

6 lipca, Limanowa, ul. Tarnowska 9, od 9:00 do 14:00! Serdecznie zapraszamy!

Zobacz również