Staże zagraniczne w Portugalii oraz Hiszpanii uczniów ZSOiZ im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej

Staże zagraniczne w Portugalii oraz Hiszpanii uczniów ZSOiZ im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej kolejny raz realizuje projekty z wykorzystaniem programów UE.

Tym razem, dzięki wsparciu z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS), aż 60 uczniów z Tischnera, którzy kształcą się w zawodach: technik logistyk, technik ekonomista, technik organizacji turystycznej, technik reklamy, technik fotografii i multimediów oraz technik budownictwa weźmie udział w czterech dwutygodniowych mobilnościach. Staże zagraniczne realizowane będą w Portugalii oraz Hiszpanii i rozpoczną się już w lipcu br. Pierwszą grupę, która zdobywać będzie nowe doświadczenia zawodowe w Setúbal w Portugalii stanowić będą tegoroczni absolwenci.

W tym samym miejscu w październiku swoje staże zagraniczne realizować będą uczniowie klas piątych. Uczniowie klas czwartych wyjadą do Hiszpanii, gdzie pierwsza grupa odwiedzi Malagę w listopadzie, natomiast ostatnia grupa uczniów swoje staże zagraniczne realizować będzie w marcu 2025 r. w pięknej i dobrze nam znanej Sewilli.

Nasi uczniowie od kilku już lat dzięki wsparciu UE zwiedzają świat zbierając kolejne doświadczenia zawodowe, a przy okazji poznają kulturę i języki mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. Relacje ze wszystkich mobilności dostępne będą w mediach społecznościowych Tischnera: fb, Instagram i TikTok. Zachęcamy do obserwowania, bo najlepsze staże są tylko w Tischnerze.

Zobacz również