XI Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. Liczna publiczność degustowała potrawy i oklaskiwała artystów

XI Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. Liczna publiczność degustowała potrawy i oklaskiwała artystów

Karuzela festiwalu Beskidzie Rytmy i Smaki zawitała do Starej Wsi. Tym razem organizatorem wydarzenia była gmina Limanowa.

Stałym punktem tego wydarzenia są konkurs kulinarny, a także występy zespołów regionalnych i tak, jak to miało miejsce podczas tego wydarzenia prezentacje artystycznych umiejętności młodych wokalistów.

W konkursie na najsmaczniejszą potrawę wzięły udział panie z kół gospodyń wiejskich z Kaniny, Wysokiego i Siekierczyny. Chętnych spróbować przygotowanych dań konkursowych, a także lokalnych produktów, które panie przygotowały nie brakowało. Ostatecznie jury konkursowe zdecydowało, że pierwsze miejsce zdobyły panie z Siekierczyny (I).

Na scenie licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać śpiewu i gry Głosu Beskidu. Wielopokoleniowa kapela z trudnością mgła pomieścić się na scenie.

Uwaga widzów skupiła się również na występie Małych Lachów Limanowskich. Grupę prowadzi Iwona Cichoń, która w Limanowej, a także kilku miejscowościach powiatu w swojej Szkołę Studio Muzyki uczy śpiewu, a także gry na instrumentach.

Ale było nie tylko tradycyjnie na ludowo. Bo do tańca swoją grą i muzyką zachęcali Kapela Grać, a także zespól muzyczny Saksowni.

11 sierpnia festiwal zawita do Mszany Górnej, a jego organizatorem będzie gmina Mszana Dolna.

Organizator projektów: Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego.

Zadanie publiczne pn. „Odkryj Beskid Wyspowy 2024 Główny Szlak Beskidu Wyspowego” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2024/0022/2764/UDOT/DT/BP/IS z dnia 13.06.2024r.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

Fot. Roland Mielnicki

Zobacz również