XI Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. W Niedźwiedziu na zagórzańską nutę i z beskidzkimi smakami

XI Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. W Niedźwiedziu na zagórzańską nutę i z beskidzkimi smakami

Niedzielne spotkanie w Parku Wodzickich w Porębie Wielkiej w gminie Niedźwiedź zakończyło tegoroczną XI już edycję Festiwalu Beskidzkie Rytmy i Smaki. Duże zainteresowanie wydarzeniem ze strony publiczności sprawiło, że ze stołów znikały wszystkie przygotowane potrawy i lokalne przysmaki.

Tradycyjnie, jak we wszystkich wakacyjnych spotkaniach z kulturą regionu, w których festiwal gościł miał miejsce konkurs na najbardziej smaczną potrawę. A do rywalizacji stanęło koło gospodyń wiejskich z Koniny, a także rozpoczynające swoją działalność stowarzyszenie z Niedźwiedzia.

Zdaniem jurorów, to najbardziej smaczne danie przygotowało stowarzyszanie z Niedźwiedzia.

To tyle, jeżeli chodzi o beskidzkie smaki. Natomiast rytmy były dziełem zaproszonego przez organizatorów zespołu regionalnego Doliny Mszanki, a także cenionego nie tylko tutaj w Niedźwiedziu, ale też w regionie kapeli Porębiański Ród.

O sile muzykowania w tej części Beskidu Wyspowego można było się przekonać za sprawą tego oto zespołu. Stworzona przez Huberta Rapciaka Zagórzańska Siła, bo taką nazwę nosi owa formacja faktycznie pokazał na, co ją stać.

Trochę scenek kabaretowych, ale też zagórzańskich rytmów zaprezentowała grupa Spod Turbaca wraz z zespołem Halny.

W ramach festiwalu wystąpił też Kapela Łozegrani, zespół muzyczny Light, a także orkiestra dęta Św. Sebastiana z Niedźwiedzia, którą od niedawna kieruje Tomasz Węglarz.

Organizator projektów: Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego.

Zadanie publiczne pn. „Odkryj Beskid Wyspowy 2024 Główny Szlak Beskidu Wyspowego” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2024/0022/2764/UDOT/DT/BP/IS z dnia 13.06.2024r.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

Fot. Roland Mielnicki.   

Zobacz również