Relacja z XX Powiatowego Konkursu Poezji ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…”

Relacja z XX Powiatowego Konkursu Poezji ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…”

54 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w XX Powiatowym Konkursie Poezji ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…” Został on zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała Monika Miś – dyrektor ZSP w Laskowej, a na zakończenie głos zabrali starosta Mieczysław Uryga oraz wójt gminy Laskowa – Piotr Stach. Dla uczestników wystąpiły wokalistki – Aleksandra Sajdak i Gabriela Stach, a całość prowadzili Anna Uryga i Colin Gaik. W trakcie wydarzenia wyświetlono również archiwalny film ze spotkania uczniów z Laskowej z ks. Janem Twardowskim w Warszawie.

Recytatorska rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych – klas IV-VI i VII-VIII. Prezentacje utworów ks. Jana Twardowskiego oceniała komisja w składzie: Janusz Michalik – specjalista ds. animacji i teatru Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Magdalena Szczygieł-Smaga – dyrektor Limanowskiego Domu Kultury, Paulina Ablewicz – kierownik limanowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu oraz ks. prałat Andrzej Wanat – proboszcz parafii w Laskowej.

WYNIKI

KL. IV-VI

I miejsce – Zofia Czajkowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej,

II miejsce – Iga Kolarczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej,

III miejsce – Gabriela Pałka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie,

Wyróżnienia – Błażej Gądek – Szkoła Podstawowa w Jadamwoli, Zuzanna Król – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobrej, Natalia Nawara – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasinie Wielkiej, Wiktor Rokiciński – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej.

KL. VII-VIII

I miejsce – Tomasz Radzik – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej,

II miejsce – Barbara Pałka – Szkoła Podstawowa w Pasierbcu,

III miejsce – Bartłomiej Górszczyk – Szkoła Podstawowa w Pisarzowej,

Wyróżnienia – Karol Mróz – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobrej, Martyna Papież – Szkoła Podstawowa w Dobrej – Wiktoria Rapacz – Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce, Przemysław Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie.

Przewodniczący jury, Janusz Michalik, gratulował wszystkim uczestnikom udziału w konkursie i podkreślił, że poziom był wysoki. Zachęcał również młodzież do czytania literatury, która pogłębia wiedzę o świecie, pomaga rozwijać umiejętności, a także kształtuje osobowość.

fot. Tv28

Zobacz również