Intensywne opady deszczu i burze na Podhalu. Te na razie omijają Limanowszczyznę

Intensywne opady deszczu i burze na Podhalu. Te na razie omijają Limanowszczyznę

Intensywne opady deszczu oraz burze spowodowały liczne utrudnienia i zagrożenia dla mieszkańców Podhala. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych od godzin popołudniowych prowadzą działania związane z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Ze skutkami nawałnic oraz błyskawicznych burz borykają się mieszkańcy Podhala. Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Nowym Targu na chwilę obecną odnotowano 43 interwencje.

Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła lokalnych podtopień posesji, budynków oraz dróg, a także udrażniania zatkanych przepustów i rowów odwadniających. Strażacy usuwali również powalone drzewa i konary blokujące ciągi komunikacyjne oraz stwarzające zagrożenie dla mieszkańców.

W działania ratownicze zaangażowano łącznie 60 pojazdów pożarniczych oraz blisko 500 strażaków PSP i OSP z terenu powiatu nowotarskiego. Prowadzone działania polegały przede wszystkim na wypompowywaniu wody z zalanych obiektów, udrażnianiu przepustów, zabezpieczaniu zagrożonych miejsc oraz usuwaniu skutków silnego wiatru – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Na razie ulewy, a także burze omijają powiat limanowski. Jednak Rządowe Centrum Bezpieczeństwa również i dla naszego regionu wydało ostrzeżenie odnośnie burz, silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu.

Fot. PSP w Nowym Targu

Zobacz również