Region. Pracowita Wigilia służb mundurowych

Region. Pracowita Wigilia służb mundurowych

Sporo pracy w Wigilię miały służby mundurowe w naszym regionie. Uczestniczyli oni w zdarzeniach na drodze, a także poszukiwaniach.

Już o godz. 10:30 strażacy z PSP w Limanowej, a także druhowie z OSP w Mszanie Dolnej zostali wezwani do kolizji dwóch samochodów na ul. Kolbego w Mszanie Dolnej. Kierujący pojazdem marki Audi w trakcie skręcania w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z kierującą pojazdem marki Opel. Sprawca został ukarany mandatem. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Fot. OSP Mszana Dolna

Kwadrans po godz. 13. w Woli Skrzydlańskiej samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. jak informują strażacy jedna osoba została przetransportowana do szpitala. w działanich udział brały jednostki z OSP w Skrzydlnej, Pogorzan, a także strażacy z PSP w Limanowej. Na miejscu wypadku byli obecni policjanci, a także ratownicy medyczni.

– Kierujący pojazdem marki Alfa Romeo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni i uderzył w drzewo – mówi st. asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy KPP Limanowa

Kierujący był trzeźwy i został ukarany mandatem.

Fot. OSP Skrzdydlna

Po godz. 13. strażacy, policja, a także ratownicy medyczni zostają zadysponowani do poszukiwań osoby zaginionej w miejscowości Łostówka (gm. Mszana Dolna). W ciągu godziny osobę, której to zgłoszenie dotyczyło udało się odnaleźć całą i zdrową.

W akcji tej udział brali strażacy z PSP JRG Limanowa oraz druhowie z OSP Mszana Dolna, OSP Mszana Górna, OSP Łostówka, OSP Łętowe i OSP Lubomierz. W działaniach uczestniczyli również policjanci, a także Zespół ratownictwa Medycznego.

O godz. 12. wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 29-letniego mieszkańca Łostówki, który 23 grudnia ok. godz. 3. wyszedł z domu i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną. W związku z powyższym rozpoczęto poszukiwania. Mężczyzna został odnaleziony po godz. 13. na terenie Mszany Dolnej. Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia.

Fot. OSP Mszana Dolna

Około godz. 16 strażacy zostali zadysponowani do Rupniowa. Pod naporem śniegu drzewo zwaliło się na drogę i tarasowało przejazd. Na czas prowadzonych działań występowały utrudnienia w ruchu.

Fot. Bart Hol – pomoc drogowa

Zobacz również