Kuusamo. "Chorobowy" start Justyny Kowalczyk

W fińskim Kuusamo rozpoczął się PŚ biegach narciarskich w sezonie 2015/16. Inauguracyjne zawody cyklu „Ruka Triple” (sprint stylem klasycznym) wygrała Maiken Caspersen Falla (Norwegia). Justynę Kowalczyk sklasyfikowano na 29 miejscu.

Zawody rozpoczęły się od kwalifikacji, w których zawodniczka z Kasiny Wielkiej uplasowała się na 21 pozycji, ze stratą ponad 9 sekund do późniejszej zwyciężczyni Maiken Caspersen Falla z Norwegii. W swoim ćwierćfinale zajęła ostatnie miejsce za: Saide Bjornsen (USA), Eveliną Settlin (Szwecja), Laurien van der Graaf (Szwajcaria), Therese Johaug (Norwegia) oraz Katri Lylynpera (Finlandia).

Po naszej reprezentantce wyraźnie widać było skutki choroby. Rozpoczęcie wyraźnie nie na miarę Justyny Kowalczyk, ale sezon długi i jeszcze niejednokrotnie cieszyć się będziemy wysokimi lokatami dwukrotnej Mistrzyni Olimpijskiej . Mocno w to wierzymy!!!