Wystartowała "okręgówka". Limanovia rozniosła Huragan Waksmund

MKS Limanovia na początek rundy rewanżowej pokonała na własnym boisku Huragan Waksmund 3-0. Przed meczem uczczono minutą ciszy 5 tragicznie zmarłych piłkarzy WÓLCZANKI Wólka Pełkińska. W przerwie meczu prezes Limanovii wręczył podziękowanie kapitanowi Michałowi Ruchałowskiemu.

W pierwszej połowie, przedostatnia drużyna w tabeli dzielnie sobie radziła na boisku lidera. Chociaż Limanovia już w 2 minucie mogła objąć prowadzenie. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez zawodnika gości sędzia podyktował rzut karny. Z jedenastego metra strzelał K. Kurczab, ale piłka odbiła się od słupka. Była to jedyna okazja na zdobycie bramki w pierwszej części spotkania. W kolejnych minutach niewiele bowiem było ciekawych akcji, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Optyczną przewagę posiadali gospodarze, ale Huragan rozbijał ataki rywali przed polem karnym.

Po zmianie stron Limanovia była już inną, znacznie lepiej grającą drużyną. Wszystko za sprawą dwóch zmian i pojawieniu się na boisku Józefa Piwowarczyka i Macieja Ślazyka. Drugi z wymienionych już w 47 minucie po pięknym uderzeniu z około 30 metrów zdobył prowadzenie dla swojego zespołu. Od tego momentu przewaga gospodarzy była przygniatająca. W 58 minucie piłkę w polu karnym przejął Jacek Mąka i mocnym uderzenie zdobył swojego pierwszego gola w seniorskiej drużynie Limanovii. Gospodarze zadowoleni z pewnego prowadzenia spokojnie rozgrywali piłkę czekając na błąd rywali. W 89 minucie indywidualną akcję przeprowadził Józef Piwowarczyk, oddając celny strzał z kilkunastu metrów.

– Jak na pierwszy mecz w rundzie wiosennej jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników – powiedział po meczu trener Limanovii, Mateusz Wroński. – Na pewno w pierwszej połowie nie zgraliśmy dobrego spotkania, ale po zmianie stron nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Wiedzieliśmy, że rywale w spotkaniu z liderem będą grać bardzo ambitnie. Ostatecznie osiągnęliśmy pewne zwycięstwo i ze spokojem czekamy na kolejne spotkania.