Ewelina Marcisz traciła, a Justyna Kowalczyk odrabiała. Polki zajęły 9 miejsce na MŚ w Lahti

Na Mistrzostwach Świata w Lahti rozegraną trzecią konkurencję biegową wśród kobiet. Sprint drużynowy padł łupem Norweżek. Polska sztafeta (Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz) zajęła dziewiąte miejsce. Dla podopiecznej trenera Wierietielnego było to „przetarcie”, przed wtorkowym biegiem na 10 km stylem klasycznym.

Rafał Kubowicz

Cel został zrealizowany. Przetestowany został sprzęt, a także możliwości. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej po zakończonym biegu miała pozytywne wrażenia, mówiła o „swoim dobrym dniu”.

Upadek na ostatnim wirażu pozbawił naszą sztafetę 8 miejsca, a Justynę …kolczyka, którego zgubiła. Sam bieg wyglądał w następujący sposób…  Ewelina Marcisz traciła, Justyna Kowalczyk odrabiała. Bez obijania w bawełnę można powiedzieć , że po Justynie Kowalczyk jest przepaść.

We wtorek 28 lutego, najważniejszy start Justyny Kowalczyk w mistrzowskiej imprezie. O godz. 12:45 start do biegu na 10 km stylem klasycznym.  Wśród faworytek: Marit Bjoergen, Krista Parmakoski, Heidi Weng, Charlotte Kalla oraz Justyna Kowalczyk.  Mocno trzymamy kciuki!!!

Lahti – sprint drużynowy stylem klasycznym (26.02.17)