Przedsiębiorca z naszego regionu zainwestował pieniądze w złoty medal Sylwii Jaśkowiec

W ubiegły weekend na Polanie Jakuszczyckiej odbyły się seniorskie oraz młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Pomiędzy 6 a 8 stycznia rozgrywano zawody w sprincie stylem klasycznym, 10 km stylem dowolnym oraz w sprincie drużynowym.

Wśród startujących klubów były dwa z naszego Beskidu Wyspowego – LKS „Witów Ski” Mszana Górna  oraz LKS „MARKAM” Wiśniowa – Osieczany (dawniej pod nazwą LKS Hiltop Wiśniowa). Warto zwrócić uwagę iż od pół roku klub z Wiśniowej ma nowego sponsora. Jest nim największy przedsiębiorca w gminie Mszana Dolna FPH-U „MARKAM” (Andrzej Marek Skolarus) z Kasinki Małej. Firma ta od lat aktywnie  wspiera zawodników w różnych dyscyplinach  sportu, jak i różne sportowe imprezy oraz inicjatywy.

W pierwszej konkurencji (1 km sprint stylem klasycznym) triumfowała młodziutka zawodniczka z Tomaszowa Mazowieckiego Monika Skinder. W finałowej rozgrywce zaprezentowały się aż trzy zawodniczki  z LKS „MARKAM” Osieczany – Wiśniowa (Urszula Łętocha, Sylwia Jaśkowiec, Weronika Kaleta). Brązowy „krążek” wywalczyła  Urszula Łętocha, pozostałe zawodniczki uplasowały się tuż za podium. W półfinałowym boju poległa Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna. Ostatecznie sklasyfikowano ją na 9 miejscu.

Wyniki sprintu stylem klasycznym:

1. Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Mazowiecki)

…35. Anna Żółtak (LKS „MARKAM” Wiśniowa – Osieczany) – kwalifikacje

W niedzielę 7 stycznia w międzynarodowym składzie (m.in. Ukrainki, Czeszki, Słowaczki) zawodniczki pobiegły 10 km stylem dowolnym. Dobrą dyspozycję potwierdziła Sylwia Jaśkowiec, zdecydowanie wygrywając ten bieg. Druga na mecie – Ewelina Marcisz, straciła 34 sekundy do zawodniczki z Osieczan. 15 miejsce zajęła Weronika Kaleta z Kasiny Wielkiej, natomiast „oczko’” niżej była Klaudia Kołodziej z Łętowego.

Wyniki biegu na 10 km stylem dowolnym

1. 1.       Sylwia Jaśkowiec (LKS „MARKAM” Wiśniowa – Osieczany)

…9. Urszula Łętocha (LKS „MARKAM” Wiśniowa – Osieczany)

…15. Weronika Kaleta (LKS „MARKAM” Wiśniowa – Osieczany)

…16. Klaudia Kołodziej (LKS „Witów Ski” Mszana Górna)

…26. Iwona Piekarz (LKS „MARKAM” Wiśniowa – Osieczany)

…36. Julia Demkowska (LKS „Witów Ski” Mszana Górna)

…38. Magdalena Murzyn (LKS „Witów Ski” Mszana Górna)

… Emilia Romanowicz (LKS „MARKAM” Wiśniowa – Osieczany) nie ukończyła zawodów

W poniedziałek 9 stycznia odbywały się sprinty mieszane. Tutaj zwyciężyli zawodnicy MKS Istebna Eliza Rucka oraz Dominik Bury. LKS „MARKAM”Wiśniowa – Osieczany oraz LKS Witów Ski Mszana Górna nie startowały.

Tekst: Rafał Kubowicz