Mszana Górna. Pierwsze medale Mistrzostw Polski Juniorów Eweliny Kołodziej

Ewelina Kołodziej w sportach zimowych na Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczyła pierwsze ale z pewnością nie ostatnie medale.

Zawodniczka LKS „Witów ski” Mszana Górna podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Ewelina Kołodziej wygrała 2 kokurecje: sprint oraz bieg na 5 km techniką klasyczną. Otarła się również o medal w biegu techniką dowolną , jednak upadek pozbawił Ją tej szansy. Ostatecznie w tej konkurecji uplausowała się na 4 miejscu.

Warto również wspomnieć o pozostałych zawodniczkach z Mszany Górnej, które zanotowały najlepsze biegi w sezonie- Gabriela Dawiec była siódma w sprincie, a Magdalena Murzyn dziesiąta na 5 km; w team sprincie wspólnie zajęły 5. miejsce.

W biegu na 7,5 km techniką dowolną srebrny medal zdobyła Karolina Kaleta z Kasiny Wielkiej (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany).

Wszystkim zawodniczką składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

Źródło: Gmina Mszana