Limanowa/ Osaka. Wielki sukces w Japonii. Sensei Zbigniew Gągola brązowym medalistą, sempai Mateusz Puch – czwarty

8 grudnia w Osace odbył się International Friendship Championschip IKO Nakamura. W zawodach wzięło udział 26 reprezentacji narodowych z całego świata, z wielu organizacji Kyokushin Karate.

Organizatorem tego wydarzenia było IKO Nakamura na czele z Sosui Makoto Nakamura oraz Daiyho Masanaga Nakamura.

W zawodach najwyższej rangi w organizacji IKO Nakamura wystąpiło dwóch zawodników limanowskiego klubu

• sensei Zbigniew Gągola 3 dan, który walczył w kategorii senior masters open +40 lat,
  • sempai Mateusz Puch 1 kyu, który walczył w kategorii senior -70 kg.

Z zawodnikami w Japonii przebywał również shihan Zbigniew Goliński Branch Chief Polska 5 dan (szef oddziału IKO Nakamura w Polsce, a także sędzia mistrzostw, który wielokrotnie podczas turnieju prowadził skład sędziowski na macie).

Sensei Zbigniew Gągola zajął wysokie trzecie miejsce w kumite open +40 lat! Po przejściu przez eliminacje, w półfinale stoczył bardzo ciężką walkę z zawodnikiem z Kanady (ponad 150 kg i 190 cm wzrostu). Po porażce w półfinale w kolejnej walce sensei Zbigniew nie dał szans przeciwnikowi i ostatecznie uplasował się na 3. miejscu podium.

Sempai Mateusz Puch stoczył 3 walki eliminacyjne, które zdecydowanie wygrał, nie dając szans przeciwnikom. W półfinale, choć było bardzo ciężko, nasz zawodnik łatwo skóry nie sprzedał. Dopiero po werdykcie sędziowie wskazali na Japończyka. W walce o 3. miejsce zabrakło naprawdę niewiele, może odrobiny szczęścia. Niestety nie udało się, ostatecznie sempai Mateusz zajął 4. miejsce w kumite senior -70 kg.