Szkolenie z pierwszej pomocy w Krakowie – dlaczego warto się zapisać?

Szkolenie z pierwszej pomocy w Krakowie – dlaczego warto się zapisać?

W Krakowie mieszka ponad 700 tysięcy osób, a codziennie ulicami małopolskiej stolicy spaceruje tysiące turystów. W tak dużym i gęsto zaludnionym mieście wypadki są codziennością. Stłuczki samochodowe, zasłabnięcia, nieszczęśliwe upadki skutkujące złamaniem kończyn – tego typu zdarzenia mogą spotkać każdego. Będąc świadkiem takich sytuacji, warto wiedzieć, jak się zachować, by móc uratować czyjeś zdrowie lub życie. To właśnie dlatego warto zapisać się na szkolenie z pierwszej pomocy. Kraków jest do tego najlepszym miejscem.

Kurs pierwszej pomocy w Krakowie – jak wybrać najlepszy?

Popularność szkoleń z pierwszej pomocy rośnie z roku na rok, a to powoduje, że w ostatnich latach coraz więcej firm zajmuje się przeprowadzaniem tego typu kursów. Jak wśród tak dużego wyboru wybrać firmę, która oferuje najlepsze szkolenia? Profesjonalne szkolenia z pierwszej pomocy powinny być zakończone egzaminem, po którym otrzymuje się tytuł „Ratownika”. Warto także zwrócić uwagę na to, kto będzie prowadzić szkolenie KPP – powinny to być osoby na co dzień związane z ratownictwem i medycyną. Istotna jest także długość szkolenia, która nie powinna być ograniczona jedynie do kilku godzin. Centrum Ratownictwa organizujące kurs pierwszej pomocy w Krakowie oferuje szkolenia trwające aż 66 godzin – tyle czasu z pewnością wystarczy na poznanie najważniejszych zasad ratowania ludzkiego zdrowia lub życia. Na kurs można się zapisać na stronie https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp/krakow.

Szkolenie KPP – co obejmuje cena kursu?

Standardowe szkolenie z pierwszej pomocy w Krakowie to kilkadziesiąt godzin zajęć praktycznych i teoretycznych, na które należy przeznaczyć ponad 900 zł. W tej kwocie zawarty jest nie tylko sam kurs, ale także materiały szkoleniowe i e-learningowe, dostęp do prezentacji wykorzystywanych na szkoleniu oraz możliwość logowania się w Strefie Klienta znajdującej się na stronie internetowej Centrum Ratownictwa. 

Kto prowadzi kurs KPP w Krakowie? 

Wiele osób, przed zapisaniem się na kurs, zastanawia się, kto prowadzi szkolenie z pierwszej pomocy. Kraków ma to szczęście, że szkolenia prowadzone są przez kadrę, która w swoim życiu zawodowym codziennie ma styczność z sytuacjami zagrożenia życia i zdrowia. Kursantom wiedzę przekazują doświadczeni lekarze, ratownicy medyczni oraz psycholodzy. 

Szkolenia z pierwszej pomocy – ile trwają? 

Jak już zostało wcześniej wspomniane, kurs KPP trwa 66 godzin, z czego 41 godzin to zadania praktyczne. Szkolenie zostało opracowane w taki sposób, by po omówieniu danego problemu istniała możliwość przećwiczenia sytuacji. Taka forma kursu pozwala w możliwie najszybszy i najłatwiejszy sposób nie tylko przekazać istotne informacje, ale też skutecznie je utrwalić. Skuteczność takiej formy nauczania widoczna jest w wysokiej zdawalności egzaminów końcowych. 

Czego można się nauczyć ze szkolenia? 

W ciągu 66 godzin uczestnicy szkolenia zostają zapoznani z najważniejszymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Podczas kursu dokładnie omawiane są urządzenia służące do ratowania zdrowia i życia, sposoby ich użycia, ale też dezynfekcji. Kursanci dowiadują się, jak zabezpieczyć miejsce wypadku oraz osobę poszkodowaną z zachowaniem własnego bezpieczeństwa. Oczywiście najszerzej omówione są sytuacje zagrożenia życia i zdrowia. Uczestnicy szkolenia w teorii oraz praktyce poznają metody postępowania w przypadku urazów ciała, zauważenia groźnych dla zdrowia symptomów chorobowych czy innych nagłych stanów. 

Jakie uprawnienia pozwala zdobyć szkolenie KPP? 

Zgodnie z polskim prawem szkolenie KPP powinno się zakończyć egzaminem teoretyczno-praktycznym (więcej o samym egzaminie można przeczytać na stronie Ministerstwa Zdrowia). Pozytywny wynik z egzaminu jest równoznaczny z otrzymaniem tytułu „Ratownika”. Uprawnienia są ważne przez 3 lata.

(artykuł sponsorowany)

Zobacz również