Sokół postawił twarde warunki, ale derby Ziemi Limanowskiej dla MKS Limanovii

Na ten mecz czekali, nie tylko kibice, ale zawodnicy, bo Derby Ziemi Limanowskiej, to zupełnie coś innego, niż tylko pojedynek o 4-ligowe punkty.

Sokół Słopnice – Limanovia Limanowa 1:3 (1:2)

0:1 S. Tokarz 25, 0:2 S. Tokarz 27, 1:2 K. Król 45,1:3 S. Tokarz 85.

Sokół: Możdżeń – Augustyn, Smoleń, K. Franczak (46 A. Matras), Więcek (72 Grucel) – Porębski (65 Kordeczka), Mrózek, K. Król, P. Franczak (70 Kowalczyk) – F. Nowak, P. Nowak.
Limanovia: Mastalerz – Witek, Skrzatek, Dara (46 K. Mus), G. Mus (52 G. Król) – Kurczab, Jacak, Krupa, Majeran – Tokarz, Pławecki (88 P. Matras). A także: Karol Pietrzak – Maciej Krzyżak.

Na boisku w Słopnicach stanęły naprzeciw siebie dwie drużyny. Miejscowy Sokół, który o ligowy byt może być spokojny i MKS Limanovia, która ciągle liczy się w walce o awans do III ligi.

Kiedy wydawało się, że I połowa zakończy się 2-bramkową przewagą gości, Sokół skorzystał z prezenty defensywy Limanovii wykorzystał Konrad Król, dobijając strzał Patryka Nowaka, który obronił Wojtek Mastalerz.

W II połowie Limanovia kontrolowała przebieg meczu czyhając na błąd Sokoła. Znów w roli głównej wystąpił Sylwek Tokarz. Po błędzie kapitana gospodarzy Michała Smolenia, piłkę spod jego nóg wyłuskał napastnik Limanovi, który w długi róg posłał futbolówkę obok bezradnego Dawida Możdzenia.

Do końca tego pojedynku, juz później nic, ciekawego się nie wydarzyło. Mecz zakończył się zwycięstwem Limanovii 3-1.

Derbowy pojedynek cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. naszą transmisję obejrzało ponad 16 tys. użytkowników. W 19. kolejce Limanovia podejmie u siebie Skalnik Kamiona Wielka. Natomiast Sokół Słopnice na wyjeździe zagra z Metalem Tarnów.

Swój mecz rozegrał dzisiaj Orkan Szczyrzyc. Niestety, podopieczni Wojciecha Tajdusia doznali porażki ze Skalnikiem 5-0. 28 kwietnia „klasztorni” zmierzą się z liderem IV ligi – Lubaniem Maniowy.