Bardzo dobry występ Konrada Gruszkowskiego w meczu eliminacji Mistrzostw Europy U-21 z Węgrami

W trzecim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U-21, który został rozegrany z Węgrami w Segedynie, z bardzo dobrej strony pokazał się Konrad Gruszkowski. Zawodnik Wisły Kraków, a wychowanek Turbacza Mszana Dolna, wszedł na boisko w 76. minucie spotkania i zanotował asystę przy celnym trafieniu Marcela Wędrychowskiego.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym wynikiem. Druga połowa rozpoczęła się golem Węgrów, a Polacy strzelili wyrównującą bramkę. Emocje trwały jednak do samego końca. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Biało-Czerwoni starali się pójść za ciosem, jednak nie ustrzegali się błędów. Na kwadrans przed końcem spotkania bliski drugiego trafienia był Németh, lecz piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. Chwilę później na placu gry w miejsce kontuzjowanego Jakuba Kiwiora zameldował się obrońca krakowskiej Wisły – Konrad Gruszkowski – który w 81. minucie zapisał na swoim koncie asystę przy trafieniu Marcela Wędrychowskiego. Polacy mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, jednak w doliczonym czasie po raz kolejny dał o sobie znać Németh, który zapakował piłkę do siatki i rzutem na taśmę dał doprowadził do remisu – czytamy na stronie internetowej Wisły Kraków.

źródło: Wisła Kraków; oprac. MAG