Młodzi zawodnicy „Błękitu” triumfowali w XII Mistrzostwach Polski

296 zawodników wzięło udział w XII Mistrzostwach Polski Młodzików w Łucznictwie. Dzięki bardzo dobrym indywidualnym wynikom Wojciecha Bielskiego, Grzegorza Rysia, Adama Świerczka i Tomasza Węglarza „Błękit” Gruszowiec stanął na najwyższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej. Łucznicy tego klubu zajęli 4., 7., 13. i 20. miejsce.

Dwudniowe zmagania to duże wyzwanie i stres, zwłaszcza na zawodach tej rangi. Tym większa satysfakcja ze zwycięstwa. Warto podkreślić, że Tomasz Węglarz prowadzi w Pucharze Małopolski w tej kategorii wiekowej, a do rozegrania została runda finałowa – Mistrzostwa Małopolski Młodzików w Dobczycach. Zawody odbędą się 1 października. Dziękujemy rodzicom za wsparcie swoich pociech – podsumowuje trener Marek Trzópek.

źródło: „Błękit” Gruszowiec; oprac. MAG