Antoni Róg, sekretarz miasta Mszana Dolna przeszedł na emeryturę: – Aby przejść na emeryturę trzeba złożyć wypowiedzenie w pracy, więc je złożyłem – mówi w rozmowie z naszym portalem.
Zapytany o, to, jakby podsumował swoją pracę w administracji samorządowej – odpowiada krótko. – Co tutaj podsumowywać. Mogę tylko wszystkim podziękować z którymi pracowałem i współpracowałem. To była dla mnie przyjemność – podkreśla.
Życiorys zawodowy Antoniego Roga jest bardzo bogaty. Dwukrotnie obejmował stanowisko burmistrza Mszany Dolnej (1990-1992 oraz 1994–1998). Później, jako Dyrektora Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt w Krakowie, zarządzał wykonywaniem zadań statutowych na obszarze pięciu województw tj.: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.
W latach 2002 – 2007 był dyrektorem Szpitala Powiatowego w Limanowej. Zarządzał również placówką (314 łóżek, 740 pracowników), w której opracował i przeprowadził skuteczny program restrukturyzacji placówki.
– To był bardzo trudny okres, nie tylko dla mnie, ale też dla wszystkich, którzy pracowali w szpitalu. Trzeba było wtedy podejmować odważne decyzje, czasem niepopularne, po to, aby szpital mógł funkcjonować – zaznacza.
W 2007 roku szpital wypracował zysk netto (+) 6 081 tys. zł, a wszystko dzięki opracowanemu i zrealizowanemu projektowi inwestycyjnemu. Placówka wdrożył wówczas Systemu Zarządzania Jakością wg. wymagań normy ISO 9001:2000.
Przed objęciem stanowiska zastępcy dyrektora ds. Techniczno – Eksploatacyjnych MCRD w Radziszowie, pełnił funkcję członka Zarządu, Dyrektora Administracyjnego w Spółce Zespół Elektrowni Wodnych Rożnów i jednocześnie Prezesa Spółki OSW „JAGA” w Muszynie.
W latach 1999-2002 był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółki Uzdrowisko „Rymanów” S.A., a w 2007r. Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.
W przeszłości był również doradcą Bolesława Żaby, wójta gminy Mszana Dolna, radnym powiatu limanowskiego. Od 2015 roku został sekretarzem miasta Mszana Dolna. Propozycję przyjął od ówczesnego burmistrza Józefa Kowalczyka.
Fot. arch. TV28