Karatecy ARS Klub Kyokushinkai zdobyli 12 medali podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Rybnickiego

Karatecy  ARS Klub Kyokushinkai zdobyli 12 medali podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Rybnickiego

W Czerwionce-Leszczynach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rybnickiego. W zawodach wzięło udział 240 zawodników z 23 klubów, w tym ARS Klub Kyokushinkai z Limanowej.

Tym razem wystartowali głównie początkujący karatecy. Do rywalizacji sportowej przystąpiła 20-osobowa grupa podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika (4 dan) w składzie: Nikola Kądziołka, Zofia Klos, Anna Szewczyk, Magdalena Szewczyk, Patrycja Malec, Zuzanna Kita, Oliwia Lachor, Marlena Król, Magdalena Florek, Bartłomiej Lesiecki, Arkadiusz Kądziołka, Oliwier Kądziołka, Maciej Kądziołka, Kewin Lachor, Tomasz Iwański, Filip Limanówka, Mikołaj Limanówka, Dawid Florek, Jan Śliwa,  Bartłomiej Wygoda. Zawodnikom towarzyszyli rodzice oraz trener – sensei Arkadiusz Sukiennik, który podczas tych zawodów pełnił funkcję sędziego technicznego.

– To były udane zawody dla każdego z wojowników. Nie wszyscy zdobyli medale, ale taki niestety jest sport. Wszyscy zdobyli to, co najcenniejsze – bardzo dużo cennego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Po bardzo dobrych i zaciętych pojedynkach limanowscy karatecy wywalczyli aż tuzin medali. Przełożyło się to na czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej – czytamy w komentarzu klubu.

W odpowiednich dla swojego wieku kategoriach miejsca na podium wywalczyli i medale do Limanowej przywieźli: