Udany weekend zawodników „Błękitu”

Najmłodsi łucznicy klubu „Błękit” Gruszowiec odnieśli sukces podczas Mistrzostw Małopolski w Wolbromiu, zajmując w klasyfikacji drużynowej młodzików młodszych pierwsze miejsce. Indywidualnie srebrny medal zdobył Wojciech Górka, a brązowy – Małgorzata Kordeczka. Pozostali zawodnicy również zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

Brawa należą się także młodzikom, którzy rywalizowali z zawodnikami starszymi o dwa lata. Strzelali w granicach 230-240 punktów, a pierwsza szóstka to 250-265 punktów. Czworo łuczników „Błękitu” pobiło rekordy życiowe.

Sukcesy odnieśli także utytułowani zawodnicy – Marek Trzópek i Paweł Ceklarz. Marek Trzópek wygrał w konkurencji juniorów i tym samym zakwalifikował się do zawodów Pucharu Europy Juniorów, który odbędzie się w dniach 1-7 maja w Słowenii. W konkurencji open najlepszy okazał się Paweł Ceklarz, a drugie miejsce zajął Marek Trzópek.

źródło: „Błękit” Gruszowiec; oprac. MAG