Ulegli Wieczystej, ale po walce. Zalesianka odpadła z Pucharu Polski

Bez Sławomira Peszki, Mateusza Gamrota czy wreszcie Radosława Majewskiego, ale za to z m.in. z Bąkiem, Pietrasem i Hebelem. W środę do Zalesia przyjechała Wieczysta Kraków.

Lider III ligi pokonał beniaminka V ligi 4:0. Ale pierwsza połowa nie wskazywała na, to, że goście strzelą miejscowym 4 gole, zwłaszcza, że mieli kłopot z przystosowaniem się do boiska i warunków na nim panujących.

Już w 5 minucie mogło 1-0 dla Wieczystej, ale rzutu karnego nie wykorzystał  Maciej Twarowski. Jego strzał obronił Arkadiusz Opyd.

Zalesianka odpowiedziała tą akcją Marcina Augustyna, jak się później okazało, była to najlepsza okazja dla gospodarzy w tym meczu, aby pokonać golkipera gości Jakuba Kowalskiego

W końcu do podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego uśmiechnęło się szczęście. Po stałym fragmencie gry bramkę w 26 minucie na 1-0 strzela Krzysztof Szewczyk.

ostatni kwadrans I połowy należał do wieczystej, która zaczęła coraz bardziej dominować na boisku. Jednak bramek w tej części spotkani więcej nie padło.

Podczas spotkania zbierano również pieniądze na leczenie Łukaszka Birgera. W przerwie spotkania pytaliśmy również kibiców nie tylko o wrażenia, ale także o szanse drużyny spod Mogielicy w tym pojedynku już w 2 połowie.

Wiara kibiców nie upadła nawet po stracie drugiej bramki, kiedy to na listę strzelców wpisał się Maciej Twarowski. Kibice zaczęli śpiewać i jeszcze mocniej dopingować miejscowych. drugi rzut karny obroniony przez najmłodszego na boisku Arkadiusza Opyda wlał w serca kibiców nadzieję na zdobycie gola kontaktowego.

Nadzieja ta rozpłynęła się nie tylko w gęstej mgle, która spowiła płytę boiska w Zalesiu, ale też w 66 minucie, kiedy to goście po ładnym strzale Maksymilian Hebela podwyższyli na 3-0. Gospodarze próbowali jeszcze sie podnieść, ale zabrakło nie tylko skuteczności, ale tez sił. Wynik spotkania na 4-0 ustalił strzałem z dystansu Maciej Pałaszewski.

Tak więc na 1/8 Pucharu Polski na szczeblu MZPN zakończyła swoją przygodę w tych rozgrywkach drużyna Zalesianki Zalesie.