Krynica/Tymbark. Przywieźli worek medali

Krynica/Tymbark. Przywieźli worek medali

Jedenastu reprezentantów LKS Taekwondo Tymbark znalazło się na podium XV Międzynarodowych Mistrzostw Małopolski w Taekwondo Olimpijskim. Impreza odbywała się 6-7 października w Krynicy.

W Krynicy odbyły się XV Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Taekwondo Olimpijskim. W dwudniowych zawodach uczestniczyło ponad 200 zawodników z 18 klubów z terenu naszego kraju, a także ze Słowacji i Czech: UKS Protektor Lublin, UKS Bełżyce, Świętokrzyski Klub TAEKWONDO, UKS Andros Puławy, SK TKD WTF Karviná (CZE), UKS Koryo Mszana Dolna, LZS Macierz Lipnica Murowana, UKS TKD Podhale, UKS Arcus Krynica, Ostrowiecki Klub Sportów Walki, Kantor Częstochowa, Black Tiger TKD Snina – (SVK), Ilyo, ŠKP Košice – (SVK), FALCON TKD Riminska Subota- (SVK), LKS Taekwondo Tymbark, TKD Hakami Roznava – (SVK), Ilyo  SKP Kosyce – (SVK), UKS Lotos Mszana Dolna.

Zmagania zawodników odbywały się w kilku konkurencjach: sprawnościowej (rocznik 2001 i młodsi), poomsae indywidualne i synchroniczne (układy) oraz kyorugi (walka sportowa).

Na 16 startujących zawodników klubu LKS Taekwondo Tymbark aż 11 znalazło się na podium w swoich kategoriach, niektórzy w kilku konkurencjach.

Złoto zdobyli:

Marcelina Banach, Julia Grochmal, Małgorzata Wagner – poomsae synchroniczne;

Aleksandra Grochmal, Julia Wagner, Izabela Klimek – poomsae synchroniczne;

Bartłomiej Kordeczka – poomsae indywidualne;

Julia Wagner – poomsae indywidualne;

Małgorzata Wagner – sprawność;

Srebro wywalczyli:

Julia Grochmal – kyorugi, sprawność;

Natalia Józkowicz – kyorugi;

Jakub Klimek – poomsae indywidualne;

Szymon Kordeczka – poomsae synchroniczne;

Bartłomiej Kordeczka – poomsae synchroniczne.

Brąz przypadł w udziale Izabeli Klimek – poomsae indywidualne, Łukaszowi Piętoniowi oraz Małgorzacie Wagner – kyorugi.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca medalowe w konkurencji poomsae otrzymali nominację do tworzącej się kadry z Małopolski, która będzie się przygotowywać do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w tej konkurencji. Nominację otrzymali: Aleksandra Grochmal, Izabela Klimek, Julia Wagner, Jakub Klimek i Bartłomiej Kordeczka.

Trener Stanisław Opach, 3 dan, podkreśla, że ten niewątpliwy sukces jest owocem wielu lat wytężonej pracy, samodyscypliny i wyrzeczeń:

Nasi zawodnicy od kilku lat odnoszą spore sukcesy, np. w maju tego roku czworo z nich po raz pierwszy brało udział w Technicznych Mistrzostwach Polski w Poomsae, które odbywały się  w Łowiczu już czwarty raz. Troje z nich dotarło do finału, a trenujący ich Krzysztof Górski, 2 dan,  został Mistrzem Kraju w swojej kategorii wiekowej. Najwyższe laury zdobywali także w Turnieju Taekwondo Olimpijskiego w Nowym Targu oraz III Otwartym Turnieju LIPNICA CUP 2012.

Zrzeszeni w naszym klubie zawodnicy swoje możliwości i umiejętności prezentują też podczas licznych pokazów plenerowych odbywających się np. w trakcie Dni Tymbarku, akcji charytatywnych połączonych ze zbiórką funduszy na leczenie i rehabilitację dzieci przewlekle chorych i niepełnosprawnych, szczególnie podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II w Tymbarku.

Najwytrwalsi nie ograniczają się tylko do startów w zawodach taekwondo – co roku uczestniczą wraz z trenerem Stanisławem Opachem w Maratonie Ekstremalnym Kierat na dystansie 100km (w 2009 w VI edycji drużyna TKD Tymbark była najlepszą drużyną maratonu) oraz Międzynarodowym Biegu Górskim – Anglosaskim „LIMANOWA FORREST” na dystansie 6,5 km.

Od września tego roku nastąpiły pewne zmiany w działalności naszej grupy –  mówi Stanisław Opach. Sekcja działa w Tymbarku od 2005 roku skupiając dzieci i młodzież z Tymbarku i sąsiednich miejscowości. Początkowo była oddziałem limanowskiego MKS, później działaliśmy jako zamiejscowa sekcja LZS Macierz Taekwondo Lipnica Murowana, a obecnie odłączyliśmy się i na bazie dotychczasowej kadry powstał nowy klub LKS Taekwondo Tymbark.

Rozpoczynamy działalność na własny rachunek pełni optymizmu, z licznymi,  wypracowanymi przez naszych zawodników sukcesami oraz dobrymi tradycjami. Początki zawsze są trudne, szczególnie pod względem finansowym, gdyż każdy udział w zawodach obciąża budżet klubu i rodziców. Wierzymy jednak, że nadal będziemy funkcjonować dla dobra naszych podopiecznych. W tym roku, oprócz utytułowanych zawodników, mamy sporą grupę ćwiczących w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, co daje nadzieję na rozwój i popularyzację taekwondo, koreańskiej sztuki walki i samodoskonalenia – kończy prezes tymbarskiego klubu taekwondo, Stanisław Opach.

Opr. Robert Nowak

Zobacz również