Justyna Kowalczyk trzecia na 10km

Jest podium! W dniu swoich urodzin Justyna Kowalczyk zajęła 3. miejsce w biegu na 10 km ze startu wspólnego w La Clusaz. Wygrała Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk zajęła 3 miejsce w biegu masowym na 10 km stylem klasycznym we francuskim La Clusaz. Zwycięstwo odniosła powracająca po długiej przerwie Norweżka Marit Bjoergen. Pewnie Justyna marzyła o czymś więcej na swoje okrągłe urodziny, niestety zawiodło smarowanie. Zresztą ta alpejska wioska położona we francuskich Alpach, nie należy do ulubionych obiektów naszej mistrzyni. Jak mówi Justyna w wywiadzie dla dzisiejszego „Przeglądu Sportowego” trasa w La Clusaz jest usytuowana specyficznie. „ Całość wygląda tak, jakby na brzyzku, mówiąc po góralsku, czyli na zboczu, zrobić trzy pętelki i to już cała trasa. Daje to nadzieję że nawet w Kasinie Wielkiej można zrobić Puchar Świata. Żartuję…” W każdym razie nasza krajanka zdecydowanie lideruje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z 1372 punktami. Następne zawody odbędą się w piątek 1 lutego, będzie to sprint stylem dowolnym.

A wszystko odbywać się w ramach przedolimpijskiej próby w rosyjskim kurorcie Soczi (Krasnaja Polana – osiedle położone 40 km od Soczi, w rosyjskim Kaukazie), gdzie w lutym 2014 roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Niemniej na chwilę obecną składamy Justynie najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. JUSTYNA! ZDROWIA, POMYŚLNOŚCI I WYTRWAŁOŚCI!!!

Tekst: Rafał Kubowicz