Limanowska Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Biblioteką Orawską z Dolnego Kubina (Słowacja) zrealizuje w tym roku kolejny wspólny projekt kulturalny. Nosi on nazwę „Transgraniczne przenikanie”.
Wlutym, a konkretne i namacalne działania projektu będą widoczne i promowane w drugiej połowie tego roku (czerwiec, wrzesień-październik) – mówi pełnomocnik burmistrza Joanna Michalik.Projekt będzie realizowany do października 2013 r. Złoży się niego kilka działań. Wydany zostanie e-book w polsko-słowackiej wersji językowej. Zawierał on będzie m.in. informacje opartnerskich miastach (Limanowa, Dolny Kubin), współpracy bibliotek, najważniejszych postaciach obydwu regionów, turystyce i kulturze. Po jego wydaniu odbędą się otwarte spotkania promocyjne w obydwu miastach i e-book (egzemplarz darmowy) trafi do rąk wszystkich zainteresowanych, m.in. do młodzieży szkolnej z Limanowej i Dolnego Kubina, a szkoły z obydwu miast desygnują uczestników do wzajemnego, polsko-słowackiego konkursu wiedzy. Merytoryczną podstawą konkursu będą właśnie treści zawarte w e-booku. Finały konkursu odbędą się w Limanowej i Dolnym Kubinie. Uroczyste rozdanie nagród wszystkim nagrodzonym, wspólna wycieczka po mieście i okolicy oraz formalne zamknięcie projektu zorganizowane zostanie w Dolnym Kubinie. Tak w telegraficznym skrócie wyglądają założenia naszego mikroprojektu. Wydanie takiego e-booka, jego promocja po obydwu stronach granicy i konkurs wiedzy dla młodych – w naszej opinii – znacząco rozpropaguje i poszerzy wzajemną źródłową wiedzę na temat partnera z drugiej strony granicy. Już teraz zachęcamy wszystkich do zainteresowania „Transgranicznym przenikaniem”. – dodaje Joanna Michalik.
Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać pod numerem telefonu 18 3372140 lub pisząc na adres e-mail: info@mbp.limanowa.pl.
Realizatorem projektu „Transgraniczne przenikanie” jest Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Słowackim partnerem – Biblioteka Orawska im. Antona Habovstiaka w Dolnym Kubinie.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.