Limanowa. Radość kibiców i zawodników po awansie do II ligi (FOTO i VIDEO)

Zwycięstwo Limanovii 1-0 nad łysicą Bodzentyn dało trójkolorowym upragniony awans do II ligi. Zobacz jak cieszyli się kibice wspólnie z zawodnikami na limanowskim rynku po środowej victorii.

Limanovia nie musi się już martwić o wyniki innych spotkań. Po środowym meczu z Łysicą Bodzentyn zapewniła sobie mistrzostwo trzeciej ligi. Sam mecz przebiegał wyraźnie pod dyktando gospodarzy. Już od 20. minuty zaczęli przejmować inicjatywę, żeby po przerwie całkowicie stłamsić przeciwnika. Niestety przez długi czas Limanovii nie udawało się zdobyć bramki. Wszystko przez fenomenalnie broniącego Tomasza Dymanowskiego. Przepuścił obok siebie piłkę dopiero w 71. minucie po akcji Mężka i Serafina.

Dzięki temu zwycięstwu Limanovia nie musi się już martwić o wyniki innych spotkań. Już nikt nie odbierze jej pierwszego miejsca w lidze. Jest to niewiątpliwie wielki sukces całego zespołu.

Limanovia: Sotnicki – Kępa, Kulewicz, Garzeł, Basta – Cygnarowicz (78′ Majcher), Pietras, Skiba (84′ Zawadzki), Mizia (35′ Serafin) – Gadzina (51′ Mężyk), Dziadzio

Łysica: Dymanowski – Cichoń, Kardas, Szymoniak, Kozubek – Paprocki (27′ Gardynik D.), Trela (72′ Pawłowski), Drej (87′ Gołąbek), Plusa – Fortuna, Micha (68′ Gardynik P.)

Bramka: 1:0 Serafin 71′.

Sędzia główny:  Rafał Pąchalski (Kraków)

Żółte kartki: Sotnicki – Drej, Fortuna

W sobotnich Informacjach relacja z tego wydarzenia.

Tekst: Joanna Postrożna

Fot: FotoDomel