Trzecia dziesiątka Justyny

Justyna Kowalczyk zajęła 25 miejsce w biegu sprinterskim w Dawos. Narciarka z Kasiny Wielkiej odpadła w biegu ćwierćfinałowym. Zawody wygrała Marit Bjoergen.

Justyną Kowalczyk zakończyła weekend pucharowych zmagań w szwajcarskim Davos. W dzisiejszym sprincie techniką dowolną mieszkanka gminy Mszana Dolna odpadła w ćwierćfinale, zajmując ostatecznie 25 miejsce. Zawody wygrała Norweżka Marit Bjoergen.

Mieszkanka Kasiny Wielkiej rozpoczęła sprinterskie zawody od 30 czasu eliminacji. Niespodziewanie 24 wynik i awans do ćwierćfinału uzyskała inna nasza zawodniczka Agnieszka Szymańczak (ostatecznie była 29). Eliminacje wygrała Denise Hermann z Niemiec, przed Norweżką Ingvild Flugstad Oestberg. W swoim biegu ćwierć finałowym Justyna zajęła 5 miejsce, ustępując wyraźnie Kikkan Randall, Denise Hermann, Laurie van der Graf oraz Natalii Korostieliewej.

Justyna jedzie teraz do włoskiego Asiago, gdzie w najbliższą sobotę 21 grudnia wystartuje w sprincie techniką klasyczną (finałowe zmagania od 10:35).