Tour de Ski. Justyna Kowalczyk 15 na 3 etapie w Val Mustair

W szwajcarskim Val Mustair rozegrano trzeci etap Tour de Ski. Sprint stylem dowolnym, podobnie jak dwa wcześniejsze etapy padły łupem Norweżki Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na 15 miejscu, spadając w klasyfikacji Touru z 6 na 8 miejsce. Strata do prowadzącej Skandynawki wynosi 2:52,2 s.

Justyna w eliminacjach zajęła 30 lokatę (ostatnie miejsce premiowane awansem) i w ćwierćfinale  musiała zmierzyć się z liderką cyklu.  Będąca w „kosmicznej” formie M. Bjoergen, nie pozostawiła rywalkom złudzeń. Justyna zacięcie walczyła o drugie miejsce z Rosjanką Jewgienią Szapowałową. Niestety minimalnie uległa i musiała czekać na czasy pozostałych rywalek.

Nadzieja na awans „umarła” w ostatnim piątym ćwierćfinale. Półfinał i finał to dominacja Norweżek, na czele z liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Bjoergen.

Na marginesie.  Val Mustair to miejscowość w której na świat przyszedł czołowy biegacz narciarski Szwajcar Dario Cologna (3-krotny zwycięzca Tour de Ski – 2009, 2011, 2012).

Mieszkanka Kasiny Wielkiej wygrywała prestiżową imprezę 4-krotnie, a nikt z działaczy związkowych czy samorządowców, nie próbował zorganizować etapu Tour de Ski w Polsce? Ba! Nawet porządnej trasy do biegania na nartach nie udało się zrealizować. Tradycyjnie wszystko w „planach”. I pewnie tak pozostanie…

Jutro we włoskim Dobbiaco bieg na 5 km stylem klasycznym. Początek o godz 15:15

3 etap Tour de Ski – sprint stylem dowolnym (1,4 km)