Porażka Limanovii z Puszczą 0-2

W meczu sparingowym, który został rozegrany w sobotę na sztucznym boisku w Wieliczce MKS Limanovia Szubryt uległa Puszczy Niepołomice 0-2. Oba zespoły są uczestnikami drugoligowych zmagań.

Bramki:
– 1-0 Krzysztof Zaręba 73’
– 2-0 zawodnik testowany 74’

Puszcza Niepołomice: 1.połowa: Staniszewski – Cichy, Furtak, Strózik, Gawęcki, Biernat, Sojda, Maluga, Gębalski, Lampart, Łączek.
2.połowa Staniszewski – Zając, Lepiarz, Napierała, Mikołajczyk – Kotwica, Nowak, Testowany, Szewc, Zaremba – Testowany

Limanovia Szubryt  Limanowa: 1.połowa: Testowany – Majcher, Koman, Mysiak, Derbich – Testowany, Testowany, Żołądź, Testowany, Testowany – Chmiest.
2.połowa: Testowany (61. Mika) – Basta, Walid, Czajka, Niechciał – Testowany, Serafin, Skiba, Piwowarczyk, Testowany – Grunt

Niezbyt efektownie wypadł sprawdzian Limanovii Szubryt z Puszczą Niepołomice zespołem, podobnie jak nasz walczącym o utrzymanie się w lidze. Na tle dzisiejszego sparingpartnera zdecydowanie lepszym okazała się drużyna z Niepołomic. Przewyższała nasz zespół w przekroju całego spotkania, zwłaszcza w organizacji gry, oraz w ilości stwarzanych sytuacjach bramkowych. Bramki dla przeciwnika padły w II połowie spotkania.

Pierwsza po ewidentnym błędzie naszego obrońcy w wyniku czego przeciwnik zdobył przewagę w środku pola i jego zawodnik Zaręba skutecznie  skontrował zdobywając bramkę w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Druga bramka padła niespełna minutę później, kiedy to testowany zawodnik stracił piłkę w środku pola, a przeciwnik dokładnym dalekim prostopadłym podaniem uruchomił testowanego zawodnika Puszczy, który przytomnie przelobował wybiegającego z bramki golkipera Limanovii i ulokował piłkę w siatce.

Mimo porażki Ryszard Wieczorek,  szkoleniowiec Limanovii zachowuje spokój i jest przekonany, że zespół przed rundą wiosenną  będzie właściwie przygotowany, bowiem przy takich dużych zmianach w składzie potrzebny jest czas i cierpliwość w oczekiwaniu na końcowy efekt i jakość w poczynaniach całego zespołu.

Źródło:limanovia.net