Woda zabrała nam tatę…reportaż

Pomóżmy 9-osobowej rodzinie Smreczaków z Koniny (gm. Niedźwiedź). 22 sierpnia 2010 roku podczas kąpieli w górskim potoku doszło do tragedii. Woda wciągnęła 40-letniego Jana Smreczaka. Rodzina Smreczaków musi radzić sobie sama. Reportaż

Sierpniowie letnie popołudnie. Konina (gm Niedźwiedź). Nic nie zapowiadało tej tragedii. Rodzina Smreczaków wspólnie wybrała się nad pobliski górski potok, aby się wykąpać. Do wody wszedł tylko Jan Smreczak, bo żona i dzieci nie chciały sią kąpać. Pan Jan nie przypuszczał, że zdradziecki wir dobrze mu znanego górskiego potoku już na zawsze połączy go z sobą. Mimo szybkiej pomocy sąsiadów, którzy wyłowili ciało, nie udało się urotować życia 40-letniego mieszkańca Koniny. Jan Smreczak „zostawił” żonę i dzieci. Maria Smreczak została sama z ośmiorgiem dzieci. Nie ma też również wsparcia w rodzinie. Korzysta z pomocy swoich sąsiadek, a także Urzędu Gminy w Niedźwiedziu, który uruchomił specjalne konto. Można na nie wpłacać pieniądze.

Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej o/ Niedźwiedź
 NR KONTA 8988 0800 0600 2002 0000 68 0006 –

z dopiskiem POMOC DLA PANI MARII SMRECZAK

Każda pomoc na pewno się przyda. Zwłaszcza przed zbliżającą się zimą. Pani Maria potrzebuje dla swoich dzieci podstawowych produktów żywnościowych, mąka, cukier. Potrzebna jest też odzież, zwłaszcza dla dzieci. Jej marzeniem jest ocieplić dom, uszczelnić okna, a także wyremontować piec centralnego ogrzewania. Sama nie jest w stanie sobie poradzić bez pomocy osób jej życzliwych.


Zobacz również